
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
Barbie was in 1959 de eerste ‘volwassen’ pop voor meisjes. Speelgoed waarmee kinderen alvast kunnen oefenen met het volwassen bestaan, gekleed in de laatste volwassen mode. Een groot contrast met babypoppen, waarbij meisjes gelijk de rol van poppenmoedertje werd opgelegd.
Toch was Barbie zeker niet de eerste pop die als evenbeeld van de modieuze vrouw werd gekleed. Deze eerdere poppen waren alleen geen speelgoed! Door de eeuwen heen werden poppen gebruikt voor het verspreiden van mode of voor poppenhuizen van welgestelde dames. Poppen, gekleed in echte zijden stoffen, gaven een beter beeld van de laatste mode dan een prent of beeldje. Voor de opkomst van tijdschriften reisden de zogeheten ‘Pandora’s’ de wereld over om de laatste Parijse modes in detail over te brengen naar andere landen.
Deze online lezing neemt u mee langs de geschiedenis van verschillende modepoppen. Daarnaast wordt ook Barbie zelf onder de loep genomen. Voor meerdere generaties is zij een feest van herkenning, die herinneringen aan vroeger oproept. Toch is Barbie meer dan dat: geliefd maar soms ook bekritiseerd, is ze een interessant cultureel fenomeen.
Deze lezing door mode-en kunsthistorica Birthe Weijkamp is een verdieping bij de tentoonstelling ‘Barbie Expo’ in Stadsmuseum Almelo maar kan ook als zelfstandige lezing worden gevolgd.
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.