
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
De wetenschap begrijpt het brein steeds beter. Maar begrijpen wij ons brein zelf eigenlijk wel? Wat gebeurt er in ons bewustzijn? Samen met Rico Sneller bekijk je tijdens deze colleges de aspecten van het bewustzijn die niet verwant zijn aan hersenprocessen. Kunnen we onze handelingen verklaren?
Een filosofische kijk op je brein
Wat is ons bewustzijn? Kun je een innerlijke beleving observeren? Hier bestaan uiteenlopende ideeën over. Volgens de meeste hersenwetenschappers is bewustzijn te verklaren door processen in de hersenen. Maar filosoof Rico Sneller stelt dat sommige aspecten van het bewustzijn niet te maken hebben met hersenprocessen. Tijdens de collegereeks duikt hij dieper in op die aspecten. Onder meer het onbewuste, creativiteit, buitenzintuigelijke waarneming en transpersoonlijke processen komen hierbij aan bod.
Het bewustzijn van binnenuit verkennen
Je maakt kennis met grote denkers die het bewustzijn van binnenuit hebben verkend. Zoals Schopenhauer, Carl Du Prel, Henri Bergson, Ludwig Klages en meer. Je leert van deze denkers hoe je deze verkenning zelf ook kunt uitvoeren. Hierdoor krijg je oog voor zaken als contemplatie, herinnering en inspiratie. Ter illustratie verwijst Rico regelmatig naar kunst, literatuur en poëzie. Verrijk met deze colleges je inzicht in de mysteries van het menselijk bestaan. Voorbij de grenzen van je brein.
Sta je ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?
Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.