
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
De mode-industrie is na de olie-industrie de meest vervuilende industrie van de wereld. Het is een belangrijke oorzaak van klimaatverandering, groter dan de wereldproductie van staal. Sinds de instorting van de Rana Plaza-fabriek in 2013 in Bangladesh, waarbij meer dan 1200 vielen en 2500 textielarbeiders gewond raakten, is er toenemende aandacht voor de onverschilligheid waarmee er in de mode-industrie met arbeiders en natuurlijke hulpbronnen wordt omgegaan.
Ondanks alle initiatieven om de mode-industrie te verduurzamen is er nog weinig echt bereikt. Zolang de industrie alleen maar bezig blijft met groei en er niet genoeg wordt gedaan aan de kapitalisten die miljoenen blijven verdienen terwijl de textielarbeiders dit voor het minimum creëren, verandert er niks. Er is drastische verandering nodig. Kan hetzelfde systeem dat deze problemen heeft gecreëerd die ook oplossen?
In deze korte reeks zal Japke van Uffelen (kunsthistorica en modeantropoloog) ingaan op welke uitdagingen er liggen binnen de mode-industrie als het gaat om duurzaamheid.Is de mode-industrie in staat om zelf voor verandering in het systeem te zorgen? Wat moet er gebeuren om de modecrisis aan te pakken en welke initiatieven, organisaties, bedrijven en modeontwerpers zijn nu al bezig met het verduurzamen en dekoloniseren van de mode-industrie?
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.