Huis Vasari

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Lezing Kosmos in Teylers Museum

Een nieuw licht op onze relatie met de kosmos

Eeuwenlang vormden sterren een kompas voor de mensheid. Kijk omhoog en je weet waar je bent. Inmiddels leeft 99% van de Europese bevolking onder een lichtvervuilde hemel. Sterren zijn amper zichtbaar. Heeft dat invloed op onze relatie met het universum? Verken het in Teylers Museum.

Het grote geheel

Sterren blijven ons nog altijd uitdagen. Ook onder de lichtvervuilde hemels van deze tijd. Er wordt met de modernste technieken steeds verder in de kosmos gekeken. Daarom laten kunstenaars op de tentoonstelling Kosmos zien dat het belangrijk is om het grote geheel niet uit het oog te verliezen. Kunstenaar Trevor Paglan doet dat bijvoorbeeld door de aandacht op het onwijs drukke satellietverkeer te richten. De tentoonstelling is een mooi voorbeeld van hoe kunst en wetenschap elkaar kunnen versterken.

Ontdekking van Uranus

Sinds de oprichting in 1784 is sterrenkunde een belangrijk onderwerp voor het museum. Eeuwen van wetenschappelijke ontdekkingen komen hier samen. Van de sterrenwacht bovenop de Ovale Zaal tot William Herschels spiegeltelescoop. Wist je bijvoorbeeld dat Herschel met dit type telescoop de planeet Uranus ontdekte? Hij combineerde een passie voor muziek met astronomie. Hoe hij dat deed leer je tijdens de lezing. Onze biologie en natuurwetenschapsdocent Kees Boele, geeft je een boeiende achtergrond bij deze tentoonstelling.

Meld je aan voor de lezing en verruim je blik op het heelal!

  • De tentoonstelling Kosmos is te zien van 14 februari t/m 29 juni 2025 in Teylers Museum, Haarlem.

Sta je ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?

  • Je ontvangt uiterlijk 7 dagen voor aanvang per e-mail je bewijs van deelname met de benodigde informatie.
  • Prijs is exclusief entree museum.

Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?

  • Je ontvangt 1 uur voor aanvang een link waarmee je de activiteit via het programma Zoom kunt bijwonen.
  • De eerstvolgende werkdag ontvang je een link waarmee je de registratie van de activiteit nog 7 dagen kunt terugkijken.
  • Het bijwonen van de activiteit kan op je eigen computer, laptop of tablet. Je hebt hiervoor een goede internetverbinding en geluid nodig.


Praktische informatie
Shopping cart icon € 19,00
Clock icon Duur: 1 uur
Kees Boele
/ Op locatie of online
Nodig iemand uit
Deel:
Op locatie
Online
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Haarlem Teylers Museum
woensdag 07 mei 2025
11:00 tot 12:00
Kees Boele

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!