
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
Passie en gekte van makers én verzamelaars.
In 1970 opende Salvador Dalí zijn eigen Dalí-tentoonstelling in Museum Boijmans Van Beuningen. Bijna een halve eeuw na dit legendarische moment is in Rotterdam opnieuw een ongeëvenaarde verzameling surrealistische topstukken te zien van onder anderen Dalí, Magritte, Breton, Duchamp, Giacometti, Miró en Schwitters.
De selectie schilderijen, objecten, foto's en films belicht de fantasie en passie van de makers én verzamelaars van surrealistische kunst. De tentoonstelling toont namelijk het beste uit vier privéverzamelingen en geeft daarmee een daverend overzicht van surrealistische kunst van de jaren twintig van de vorige eeuw tot aan nu. Vrije Academie docent Patricia Huisman zorgt in haar lezing voor het kunsthistorische raamwerk.
Gek van surrealisme. Dalí, Ernst, Magritte, Miró...uit de collecties van Roland Penrose, Edward James, Gabrielle Keiller en Ulla en Heiner Pietzschis | 11 februari t/m 28 mei 2017 | Museum Boijmans van Beuningen, Rotterdam
Bestel nu de tentoonstellingscatalogus Gek van surrealisme bij de Vrije Academie. Indien u het boek samen met de lezing bestelt betaalt u géén verzendkosten.
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.