
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
De dagen waarop u mee kan lopen met de wandeling zijn niet zomaar gekozen. Het zijn dagen waarop belangrijke gebeurtenissen hebben plaatsgevonden, zoals de bevrijding van Groningen, het verzet en Seyss Inquart die Groningen bezocht, waarover op locatie uitgebreid wordt verteld. Onder de deskundige leiding van historica Saskia Poelman loopt u door het Groningen van de Tweede Wereldoorlog.
De wandeling voert vanaf het station richting de Folkingestraat, waar u kennis maakt met een aantal Joodse beroemdheden die hier woonden in de Joodse buurt en het Joodse leven in stad. De route vervolgt naar de Grote Markt. Als op 10 mei 1940 in de ochtend tegen 14:00 uur de eerste Duitse vliegtuigen over Nederland vliegen konden de Groningers niet bedenken dat de nazi's al tegen 20:00 uur in de avond de Grote Markt opreden. De oorlog was begonnen en rondom de Grote Markt kwamen enkele beruchte locaties zoals het Scholtenhuis als hoofdkwartier van de SS.
Na de Grote Markt vervolgt de wandeling zich in de richting van de Ossenmarkt, waar onderweg wordt gestaan bij het universitaire leven in de oorlog. Rondom de Ossenmarkt zijn enkele straten waar bijzondere gebeurtenissen hebben plaatsgevonden of interessante gebouwen zoals het Distributiekantoor in de W.A. Scholtenstraat. Hier komt het verzet vooral aan bod in de stad en ommelanden. En via het Zuiderdiep waar het Noordelijk Dagblad zijn krant uitgaf, wordt er stilgestaan bij de rol van de krant in de oorlog.
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.