Huis Vasari

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Colleges 200 jaar fotografie

Van analoog naar digitaal: de kunst van het vastleggen

Fotografie is overal – van kunst tot sociale media. Maar waar begon het allemaal? Duik in de geschiedenis van de fotografie, van de vroege 19e eeuw tot nu. Leer over de ontwikkelingen, iconische fotografen en de impact van fotografie op de wereld.

Evolutie van de fotografie

In deze colleges ontdek je de belangrijke mijlpalen in de fotografie, van de uitvinding van de eerste Daguerreotypieën tot de opkomst van het digitale tijdperk. Je maakt kennis met iconische fotografen zoals Edward Steichen, Man Ray, Eva Besnyö, Ed van der Elsken en vele anderen. Fotografie heeft niet alleen de kunstwereld beïnvloed, maar ook de commerciële wereld en onze dagelijkse werkelijkheid. Van Johannes Breitner, die foto's gebruikte voor zijn schilderijen, tot de hedendaagse invloed van fotografie op sociale media. Deze colleges bieden een diep inzicht in de evolutie van het medium.

Belangrijke rol in ons leven

Fotografie speelt een onmiskenbare rol in ons dagelijks leven. Maar hoe is dit ooit begonnen? In deze reeks leer je hoe fotografie zich ontwikkelde van een vernieuwend, maar bedreigend medium, tot een krachtig instrument in de kunst en de commerciële wereld. Ontdek waarom Nederlandse fotografen wereldwijd tot de top behoren. Schrijf je in voor deze colleges met docent Ellen van der Vecht!

  • 8 hoorcolleges.

Sta je ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?

  • Je ontvangt uiterlijk 7 dagen voor aanvang per e-mail je bewijs van deelname met de benodigde informatie.

Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?

  • Je ontvangt 1 uur voor aanvang een link waarmee het college via het programma Zoom kunt bijwonen.
  • De eerstvolgende werkdag ontvang je een link waarmee je de registratie van het college nog 7 dagen kunt terugkijken.
  • Het bijwonen van deze reeks kan op je eigen computer, laptop of tablet. Je hebt hiervoor een goede internetverbinding en geluid nodig.

Praktische informatie
Shopping cart icon € 279,00
Ellen van der Vecht
/ Op locatie of online
Nodig iemand uit
Deel:
Ellen van der Vecht

Op locatie
Online
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Amsterdam Vrije Academie
vrijdag 23 januari 2026 t/m vrijdag 27 maart 2026
11:00 tot 13:00
Ellen van der Vecht
Groningen Doopsgezinde kerk Groningen
maandag 22 september 2025 t/m maandag 17 november 2025
20:00 tot 22:00
Ellen van der Vecht
Haarlem Hart
vrijdag 23 januari 2026 t/m vrijdag 27 maart 2026
14:15 tot 16:15
Ellen van der Vecht
Zwolle De Groote Sociëteit
donderdag 25 september 2025 t/m donderdag 20 november 2025
10:30 tot 12:30
Ellen van der Vecht

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!